Warsztaty sensoryczne dla dzieci

Warsztaty dla dzieci bogate w wiele sensorycznych doświadczeń wszechstronnie stymulujących rozwój milusińskich.
Poznajemy świat wszystkimi zmysłami: wzrokiem, słuchem, węchem i smakiem. Bawimy się wielokolorową chustą animacyjną, pudełkami sensorycznymi itp. Poznajemy wiele kolorów, faktur, dźwięków. Do zabaw ruchowych wykorzystujemy różnej wielkości piłki, walce, tunele i równoważnie. Tworzymy pierwsze prace plastyczne odciskając dłonie w masie solnej, tak powstają pierwsze dzieła namalowane maleńkimi paluszkami.

Podczas zajęć wykorzystywane są sprawdzone metody dydaktyczne:

• stymulacja polisensoryczna (wielozmysłowa)
  • integracja sensoryczna (SI)
  • pedagogika zabawy
  • zabawy paluszkowe i masażyki
  • ćwiczenia relaksacyjne

Warsztaty Mały Badacz

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata? Lubi eksperymentować ? A może nie przestaje zadawać pytań? Mamy na to rozwiązanie. Na warsztatach „Mały badacz”, wspólne będziemy odkrywać tajemniczy świat nauki i przyrody. Razem poszukamy odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

W programie warsztatów:

• doświadczenia chemiczne
  • eksperymenty fizyczne
  • wycieczki terenowe
  • badania i obserwacje

Warsztaty Mały Majsterkowicz

W ruch pójdą młotki, młoteczki, śrubki, taśmy i cała masa bardzo ciekawych sprzętów, którymi na co dzień rodzice dzieciom w domach nie pozwalają się bawić. Pod czujnym okiem prowadzących będziemy wkręcać, przybijać, ciąć, ugniatać i tworzyć wspaniałe konstrukcje, które zawsze zaprezentujemy rodzicom.

Warsztaty Małego Konstruktora

Podczas zajęć dzieci projektują, budują, i ożywiają roboty. Poznają podstawowe zasady projektowania, konstruowania. Odkrywają fascynujący świat techniki, jednocześnie doskonale się bawiąc. Wykonanie przez dzieci z pozoru trudnych projektów dostarcza im wiele satysfakcji i umacnia w nich wiarę we własne siły.

Warsztaty Plastyczne Eko Sztuka

Jak stworzyć coś z niczego? Rakieta, statek a może pudełko na biżuterię dla mamy ? Zanim wyrzucisz coś do śmieci przyjrzyj się, może powstać z tego ciekawa rzecz. Eko zabawki i eko zabawy są sposobem do wkroczenia w świat ekologii. Wszystkie wykonane na zajęciach dzieła każdy zabiera ze sobą.

Warsztaty Kreatywnych Zabaw Plastycznych

Kreatywność dzieci w młodszym wieku potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego. Pełen wyobraźni dziecięcy świat dostarcza bowiem wielu pomysłów do gier i zabaw. Dlatego praca z dziećmi małymi może być niezwykle twórcza. Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym proponujemy kreatywne zabawy plastyczne i ruchowe. Różnorodność form z pewnością nie znudzi maluchów, a wręcz porwie do zabawy.

Warsztaty Tańca dla dzieci

Warsztaty taneczne dla dzieci , podczas których grupa uczy się choreografii, podnosi sprawność fizyczną, gibkość i muzykalność. Jest to zabawa tańcem i muzyką.

Dzieci podczas zajęć:

• uczą się współpracy w grupie rówieśników
  • uczą się koordynacji, równowagi
  • mają zagwarantowaną radosną i przyjazną atmosferę

Warsztaty Kulinarne

Jedzenie jest koniecznością, ale co zrobić, aby dla wielu „niejadków” stało się także przyjemnością? Realizując zajęcia kulinarne staramy się przedstawić czynność jedzenia w jak najatrakcyjniejszym świetle. Dzieci chętniej jedzą, gdy same coś przygotują, dlatego u nas ugniatają, mieszają, no i oczywiście… jedzą. Nabywają przy tym nowych doświadczeń, usprawniają się manualnie przy wykonywaniu niektórych etapów posiłków i doskonalą czynności związane z samoobsługą np. posługiwanie się sztućcami. Poznają produkty za pomocą różnych zmysłów, nie tylko smaku, ale przede wszystkim zapachu i dotyku. Dzieci poza tym, że uczestniczą w przygotowywaniu prostych potraw także uczą się nakrywać do stołu, oraz kulturalnie spożywać posiłki.

Piłka Nożna

Piłka nożna jest zdecydowanie najpopularniejszą grą zespołową, ale także dyscypliną sportową na świecie. Jest to po części efektem prostoty przepisów, łatwością dostępu, jak i też wielkości emocji, które towarzyszą każdemu meczowi piłkarskiemu. Głównym celem zajęć piłkarskich będzie „zaszczepienie” u dzieci oraz ich rodziców pozytywnego podejścia do sportu i rekreacji, który mam nadzieję będzie towarzyszył wszystkim piłkarzom przez całe życie.

Powyższe propozycje warsztatów będą miały charakter cykliczny.

Propozycja dla naszych rodziców

Chcemy zachęcić Państwa do spotkań u nas w placówce w cyklu
„ciekawe co robi moja mama i tata, gdy Ja bawię się w przedszkolu?”
Prezentacja zawodów rodziców naszych podopiecznych.