Adaptacja w Przedszkolu

W trosce o nasze najmłodsze przedszkolaki stworzyliśmy śródroczny program adaptacyjny. Dziecko uczestnicząc z opiekunem w zabawach, zdobywa pierwsze doświadczenia społeczne i nabiera poczucia bezpieczeństwa. Oswaja tym samym przyszłe rozstanie z rodzicami i stopniowo przyzwyczaja się do nowego otoczenia. Codzienne zajęcia adaptacyjne w Przedszkolu to klucz do późniejszego dobrego startu w samodzielność dziecka. Nasze przyszłe przedszkolaki uczestniczą w tych zajęciach bezpłatnie.

Sierpniowe zajęcia adaptacyjno – integracyjne to zajęcia stworzone dla nowej grupy dzieci zawsze w drugiej połowie sierpnia. Odbywają się w godzinach 10:00 – 11.00 na terenie placówki . Prowadzone są przez nauczycieli, wychowawców grup oraz nauczycieli pomocniczych. Zajęcia są doskonałą okazją, aby dziecko w bezpieczny sposób mogło poznać przedszkole. Podczas zabaw z innymi dziećmi zdobędzie pierwsze doświadczenia społeczne

Adaptacja dziecka to sprawa indywidualna, u jednego dziecka trwa długo, a u drugiego nieco krócej.
Mając duże doświadczenie w pracy z dziećmi młodszymi jak i starszymi, informujemy że w tych trudnych dla dziecka dniach :

• rodzic/opiekun prawny może pozostać z dzieckiem przez pierwsze 2-3 dni po godzinie z dzieckiem na terenie placówki;
  • można dziecko przyprowadzić na kilka godzin np. tylko do obiadu, aby dziecku pokazać, że o nim pamiętamy, tym samym zapewniamy mu poczucie bezpieczeństwa;
  • należy odpowiednio przygotować dziecko, rozmawiać z nim, gdyż to właśnie rodzice muszą zapewnić dziecko, że jest kochane i że zawsze będzie odebrane z przedszkola.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Prosimy o podpisywanie imieniem dziecka wszystkich rzeczy przynoszonych do przedszkola:

• kapcie
  • ubrania na zmianę (najlepiej 2 komplety)
  • pościel oraz worek na pościel – dotyczy grupy 3 latków
  • szczoteczka do zębów, kubeczek i pasta
  • ulubione zabawki/ maskotki zabieramy ze sobą w wyznaczony dzień
  • duże opakowanie chusteczek higienicznych.